agencja interaktywna

Tworzenie nowoczesnych stron www – zadanie dla doświadczonego programisty 

Praktycznie każda witryna www to przede wszystkim wizytówka przedsiębiorstwa, dlatego powinna być odpowiednio wykonana zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Projekt i tworzenie strony internetowej to zadania dla specjalisty, który potrafi dobrze programować, ale też wykorzystywać pewne marketingowe chwyty, a także stosować rozwiązania sprzyjające późniejszemu pozycjonowaniu. Sprawdź, jakie kompetencje są niezbędne, by pracować w tym zawodzie! 

 Perfekcja techniczna – podstawa projektu strony www 

Najważniejsze, by serwis internetowy był przejrzysty w nawigacji, estetyczny i działał stabilnie oraz szybko. Absolutnie niedopuszczalne jest np. bardzo wolne ładowanie podstron. Takie niedoskonałości utrudniają użytkownikom poszukiwanie informacji. Co gorsza, nieprofesjonalnie wykonana witryna zniechęca ich do korzystania z niej, a do tego ma negatywny wpływ na wizerunek firmy. Głównym celem jest więc stworzenie jej tak, aby była atrakcyjna dla potencjalnego klienta, nowoczesna i zgodna z zasadami SEO, ważnych w procesie pozycjonowania. 

Dlatego osoba, która chce zająć się tworzeniem serwisów internetowych, powinna być doświadczonym programistą i doskonale znać HTML, a także inne języki programowania. Witryny mają na celu nie tylko przyciągać uwagę i przedstawiać firmę, ale również budować jej pozytywny wizerunek i zachęcać do skorzystania z oferty. Z tego powodu muszą prezentować się atrakcyjnie. Specjalista odpowiedzialny projekty strony www powinien zatem wykazywać się kreatywnością. 

Ważne jest, by wywołać u odbiorcy przyjemne emocje. Bodźce wzrokowe są najbardziej perswazyjne, dlatego trzeba wiedzieć, jak nimi operować. Design powinien być tak zaplanowany, by przebywanie np. w sklepie online gwarantowało pozytywne doświadczenia. 

tworzenie stron www

  Tworzenie stron internetowych dopasowanych do potrzeb klienta  

Należy pamiętać, że tworzenie strony internetowej musi uwzględniać preferencje klienta. Najważniejszy jest interfejs. Powinien być intuicyjny, ułatwiając nawigowanie po różnych podstronach. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której użytkownik błądzi po witrynie. 

Dziś bardzo ważną rolę odgrywa też responsywność. Zadaniem programisty jest zadbanie o to, by układ np. sklepu online automatycznie dopasowywał się do przeglądarki, a konkretniej rozmiaru ekranu urządzenia mobilnego, z którego korzysta użytkownik. Witryna powinna być czytelna zarówno na komputerach, jak i smartfonach czy tabletach. Obecnie są one bardzo często wykorzystywane do przeglądania internetu, robienia e-zakupów itp. Dobry projekt strony www musi zatem uwzględniać technologię RWD, której brak może prowadzić do utraty wielu klientów. 

  Zacznij projektować i tworzyć strony www w dobrej agencji SEO!  

Ucz się od najlepszych, a szybko poznasz tajniki zawodu programisty i dowiesz się, jak radzić sobie z najczęstszymi problemami. Dlatego, sprawdź, co może Ci zaoferować nasza agencja SEO i zgłoś się na rekrutację. Zdobędziesz możliwość stawiania pierwszych kroków przy projektach i tworzeniu stron www pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy mają na swoim koncie wiele udanych realizacji. Już dziś zacznij swoją karierę zawodową w naszej firmie!

 Źródła: https://www.grupa-tense.pl/tworzenie-stron/ 
 https://www.grupa-tense.pl/blog/domena-internetowa-co-to-jest-i-jak-sprawdzic-jej-wlasciciela/